Ziyaretçi Defteri Backlink Nedir?

Ziyaretçi defteri backlink, kurumsal veya kamuya ait web sitelerinin alt dizinine kurulan özel bir scripte yorum ve web sitesi adresi bırakmak suretiyle oluşturulan nofollow backlink türüdür.

Ziyaretçi defteri backlinklerin teknik olarak yorum backlinklerden en büyük farkı bir içerik / sayfa olmaksızın site hakkında genel düşünce ve paylaşımlara yer verme şeklinde yapılmasıdır.

Bu tür backlinkler UGC yani user generated content kapsamında olduğundan, Google tarafından arama motorlarında üst sıralarda çıkmanıza olanak sağlayacak kadar etkili olmadığını bilmelisiniz.

Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için kaliteli backlink paketleri en doğru çözüm olacaktır. Ayrıca sitenize geri bağlantı alımı yaparken doğal backlink kaynaklarından yararlanmanızda fayda var.

Güçlü ve etkili backlinkler her zaman web sitenizin otoritesini artıran, ilgili sitelerden gelen doğal ve kaliteli değer katan geri bağlantılardan oluşmalıdır.

Ziyaretçi Defteri Backlink Almalı mıyız?

Kısaca, hayır. Ziyaretçi defterleri artık günümüzün SEO anlayışında geçerliliğini tamamen kaybetmiştir. Edu-gov sitelerden alsanız bile hiç bir zaman contextual backlink (bağlamsal / içerik üzerinden verilen) kapsamında olmayacağından kalite kriterlerimizi sağlamayacaktır.

Sonuç olarak, backlink çalışmalarımızda ziyaretçi defterlerinin yer almasının bir anlam ifade etmediğini, bu tür sayfaların zaten indeks bile almadığını belirtelim.

Kaldı ki zaten ziyaretçi defterleri üzerinde her bir sayfadan yüzlerce siteye çıkış yapıldığından çalışmaların bir etkisi olmayacağını net bir şekilde söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir