Backlink Ne Zaman Alınır?

Backlink ne zaman alınır, backlink inşasına başlamak için doğru zaman nedir? gibi sorularaın cevabını vermeye çalışacağım bu yazıda, backlinklerden en iyi verimi almak için ihtiyaç duyacağınız ipuçlarını bulacaksınız.

Neden Backlink Almalıyım?

Backlink almak sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasına yardımcı olur. Her ne kadar backlinkler, tek başına bir anlam ifade etmese de (çünkü kaliteli bir içerik olmadan diğer SEO faktörlerinin önemi yoktur.)

Dolayısıyla da backlink alımı yapmanın en büyük faydası, site otoritenizi artırarak Google ‘da üst sıralarda yer almanızı sağlamasıdır. Bu sayede daha çok müşteriye ulaşırsınız, satış ve dönüşümleriniz de katlanarak artar.

Backlink Alımı için En Doğru Zaman Nedir?

Backlink alımı için doğru zaman diye bir şey yoktur. Her zaman backlink alabilirsiniz fakat burada işi çok iyi bilen bir profesyonelin backlink alımı işlemlerini yürütmesi son derece önemlidir.

Örneğin, sitenizin içerikleri tamamlanmamışsa, indekslenmemişse, Google ‘da indeksi bile olmayan siteye kim neden backlink versin? Böyle bir durumda backlink almak yerine doğru olan öncelikle eksik içeriklerin tamamlanmasını sağlamaktır.

Yeni web sitelerinin birden bire yoğun backlinker edinmesi de pek olası değildir. Çünkü henüz yeteri kadar organik trafiğiniz yoktur, üstelik yeni sitelerin toplu backlink alması da SEO kriterleri açısından büyük bir risk taşımaktadır.

Bir backlink uzmanı olarak tavsiyem, yeni web sitelerinin öncelikle 3-4 ay boyunca içeriklerini tamamlama, web sitelerini güçlendirme ve kaliteli yazılar yayınlayarak alanlarında ne kadar bilgi sahibi olduklarını Google ‘a göstermeleridir.

Daha sonra yavaş yavaş zamana yayılan backlink paketi çalışmaları yapılabilir elbette bu çalışmaları da bizim gibi backlink konusunda uzman, ne yaptığını bilen kimseler tarafından yürütülmesi son derece önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir